TÜM 1 HABER

CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN 100’ÜNCÜ YILI KUTLAMA MESAJI

CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN 100’ÜNCÜ YILI KUTLAMA MESAJI
08 Eylül 2023 - 9:41

 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN 100’ÜNCÜ YILI KUTLAMA MESAJI

 

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik, Devletçilik, İnkılapçılık ve Laiklik ilkeleri temelinde kurulmuştur.

 

Kurucumuz ve ilk Genel Başkanımız Atatürk’ün önderliğinde ulusal bağımsızlığımızı kazanan, Cumhuriyeti kuran CHP; saltanatı kaldıran, hilafete son veren ve ulusal birliğimizi sağlayan partidir.

 

Hukuk ve eğitim başta olmak üzere, toplumsal alanlarda gerçekleştirdiği reformlarla çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni biçimlendirmiş olan partimiz, kurulduğu günden günümüze kadar Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu; emeğin, temel hak ve özgürlüklerin, demokrasinin ve çağdaşlığın temsilcisi olarak, toplumun mutluluğu, huzuru ve refahı, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğe emin adımlarla ilerlemesi için mücadele vermiştir.

 

1950’li yıllarda çok partili sisteme geçiş ve üstlendiği muhalefet göreviyle demokratik bir rejimde muhalefetin kurumsallaşmasına da öncülük etmiş olan partimiz, parlamenter demokratik rejimin kurumsallaşmasına dönük değişimleri gerçekleştirme ve temel hak ve özgürlükleri geliştirme mücadelesini vermiştir.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Benim iki büyük eserim vardır, Biri Türkiye Cumhuriyeti, Diğeri Cumhuriyet Halk Partisi” diyerek partimizin tarihi görev, sorumluluk ve rotasını belirlemiştir.

 

Bizler Türkiye Cumhuriyeti tarihiyle kaynaşmış CHP’nin kadroları olarak, ilk günün heyecanı ve 100 yılın tecrübesiyle buradayız.

 

Öncü bir parti olarak bağımsızlık, çağdaşlık, laiklik, adalet ve eşitlik gibi değerleri yücelterek; kadını erkeği, genci ve yaşlısıyla hep birlikte halkın partisi olarak ülkemizin demokrasi yolculuğuna öncülük etmeyi sürdüreceğiz.

 

Dün olduğu gibi, bugün ve yarın da daima Türkiye’nin umudu olarak, ülkemizin demokrasi, ekonomi, eğitim, toplumsal barış ve dış politika alanındaki sorunlarını çözme konusunda kararlılıkla yürüyeceğiz.

 

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında “Geçmişin Mirasıyla Yeni Yüzyıla” karalılıkla yürürken, Atatürk’ün emaneti Cumhuriyetimizi ve onun değerlerini hedef alanlara karşı durmaya, ülkemizi aydınlık gelecek hedefiyle hür ve bağımsız yarınlara taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Atamızdan ve silah arkadaşlarından aldığımız ilham ve öğrendiğimiz eşsiz tarihi tecrübeler ışığında, partimizin öncülüğünde halkımızla birlikte ülkemizin geleceğini inşa edip mutlaka demokrasiyi, adaleti, refahı, huzuru ve bereketi bu topraklara getireceğiz.

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi CHP’nin 100’üncü yaşı kutlu olsun!

 

Partimizin 100’üncü yılını sevinçle ve gururla kutlarken, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere yaşamını yitiren genel başkanlarımızı, partililerimizi minnet ve şükranla anıyor, partimizi bugünlere getiren, güçlendiren, emek veren herkese saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Ulaş KARASU

CHP Sivas Milletvekili

Bayındırlık, İmar, Ulaştırma Ve Turizm Komisyonu Üyesi

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Translate »