TÜM 1 HABER

Türkiye’de doktor burda asistan …

Türkiye’de doktor burda asistan …
12 Eylül 2023 - 10:58

TDU Basın Sözcüsü Doğan Azman, gündeme yönelik sorumuza cevap verdi.Almanya’ya gelen Türk doktorları hakkında görüşü kameramıza açıkladı.

 

Türkiye’de doktor burda asistan …
ATGB Eşbaşanı Ali Yıldırım ,TDU Basın Sözcüsü Doğan Azman
 

Berlin-

Türkisch-Deutsche Unternehmervereinigung e.V.(TDU) ,isadamları derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Doğan Azman  ATGB Berlin  ”Medyanın Canlı Tanıklarına ” konuk oldu.

Doğan Azman, Erzincan’dan Berlin’e, liseden Karstadt Yöneticiliğine, restoran işletmeciliğinden TDU Genel Sekreterliğine ve Basın Sözcülüğüne uzanan yolculukta edindiği tecrübelerini bize anlattı.Türk ve Alman medyası ile olan anılarınıda ilk kez bizimle paylaştı ve sorularımızı yanıtladı.

Berlin’deki Alman-Türk Gazeteciler Birliği e. V. (i. Gr.) tarafından her ay başında düzenlenen “MEDYANIN CANLI TANIKLARI” ,konuğu TDU  Yönetim kurulu üyesiBasın Sözcüsü Doğan Azman ,kendi deneyimlerini ve

TDU’daki görevini anlattı.

Almanya’da yaşayan Türk doktorlar, kariyerlerindeki “Asistan” unvanının gerçek deneyimlerini yansıtmadığını söyleyen Doğan Azman.Berlin’deki Alman-Türk Gazeteciler Birliği e. V. (i. Gr.) tarafından düzenlenen etkinlikten Azman, Almanya ya gelen doktorların Türkiye’de kazandıkları birikimlerin ve topluluk içindeki rolünün önemini vurguladı.

Türkiye’den gelen doktorlar, Almanya’da “Asistan” olarak çalışsalar da, genellikle Türkiye’de profesör veya uzman seviyesinde deneyime sahipler. Bu unvanın, yaptıkları işin niteliğini yansıtmadığını ifade eden Doğan Azman , bu konuda  Türkiye’den meslek erbablarının kariyerlerini daha iyi tanıtmak için TDU olarak yardımcı olduklarını söyledi.

Doğan Azman ile çekilen geleneksel aile fotoğrafı sonrası bir dahaki programa kadar veda edildi.

 

 

Alman Türk Gazeteciler Birliği-Berlin ,
Birinci Yılı Mütevazı Bir Şekilde Kutlandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Translate »