TÜM 1 HABER

Araç sahipleri dikkat! Araç muayenesinde yeni dönem

Araç sahipleri dikkat! Araç muayenesinde yeni dönem
08 Eylül 2023 - 10:23

Araç sahipleri dikkat! Araç muayenesinde yeni dönem… 25 milyon araç sahibini yakından ilgilendiren araç muayane dönemiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İşte ayrıntılar…

Türkiye’de trafiğe kayıtlı 25 milyon aracın belirli dönemlerde muayene yaptırması gerekiyor. Bazı dönemlerde yaşanan yoğunluk nedeniyle vatandaşlar mağdur oluyor. TÜVTÜRK, mağduriyeti gidermek için yeni uygulamasını duyurdu. İşte ayrıntılar…

 

ARAÇ SAHİPLERİ DİKKAT! ARAÇ MUAYENESİNDE YENİ DÖNEM

Yapılan açıklamalarda şu bilgilere yer verildi:

Geçerli bir Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü olmaması, araç muayenesinde ‘Ağır Kusur’ olarak tanımlanır ve araç muayeneden başarısız olur. Egzoz Gazı Emisyonu Ölçümü’nü tüm sabit istasyonlarımızda ve yetkilendirilmiş gezici istasyonlarımızda yaptırabilirsiniz.

 

Seyyar araç muayene istasyonunun hizmet verdiği ilçe sınırları içinde Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü yapan başka bir yetkili ölçüm istasyonu var ise, o ilçe ve ilçenin belde, mahalle ve köylerinde Seyyar Araç Muayene İstasyonları Egzoz Gazı Emisyon Ölçüm hizmeti veremeyeceklerdir.

Traktör muayenenizi ayrıca tüm gezici ve sabit istasyonlarımızda da yaptırabilirsiniz.

Binek otomobil, traktör ve motosiklet haricindeki araçlar hava destekli hidrolik frene sahip ise gezici istasyonlarda araç muayene hizmeti verilmeyecek olup, sabit istasyonlarda hizmet verilmektedir.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Translate »