TÜM 1 HABER

Cep telefoncuları iş yerelini kapatarak eylem yaptı

Cep telefoncuları iş yerelini kapatarak eylem yaptı
12 Eylül 2023 - 15:41

Adıyaman’daki telefoncu esnafı kendilerine yönelik yapılan kaçak telefon operasyonunu haksız bulduklarını belirterek Adıyaman Valiliğine yürüdü.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü tarafından kaçak cep telefonu satıldığı tespit edilen iş yerlerine yönelik eş zamanlı yapılan operasyonda onlarca kaçak telefon ele geçirildi.

Kaçak telefonlara el konulmasını yaşanan deprem ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle doğru bulmadıklarını dile getiren esnaf, iş yerlerini kapatarak Adıyaman Valisi Dr. Osman Varol’la görüşmek için şehir merkezinden Valiliğe kadar yürüdü.

Kameralara konuşan telefoncular, “Bizler bir deprem yaşadık ve sıkıntılarımız oldu. Şu anda kiralarımız üç katına çıktı. Bizler esrar veya eroin satmıyoruz. Kaçak cep telefonu Doğu ve Güneydoğunu’nun tamamında satılıyor. Sadece Adıyaman’da değil. Bize yapılan operasyonları doğru bulmuyoruz.”  ifadelerini kullandılar.

Valilik önünde toplanan esnaflar aralarında seçtikleri temsilciler aracılığıyla Vali Varol’la konu hakkında görüştükten sonra sesiz bir şekilde dağıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Translate »