TÜM 1 HABER

81 ilde yaklaşık 55 bin toplu tüketim yerinin denetlendi

81 ilde yaklaşık 55 bin toplu tüketim yerinin denetlendi
12 Eylül 2023 - 15:51

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, lokanta, restoran, kafe ve otel gibi toplu tüketim yerlerine yönelik 21 Ağustos-8 Eylül tarihlerinde 81 ilde eş zamanlı olarak 54 bin 776 denetim yapıldığını, bu denetimler sırasında 245 adet idari yaptırım uygulandığını açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı yaptığı yazılı açıklamada, 7 binin üzerinde Bakanlık kontrol görevlisinin teknik, hijyenik ve muhafaza koşullarına uygunluk denetimi yaptığı belirtildi.

Açıklamada, lokanta, restoran, kafe ve otel gibi toplu gıda tüketimi yapılan iş yerlerinin 21 Ağustos-8 Eylül 2023 tarihleri arasında Türkiye genelinde eşzamanlı olarak denetlendiği ifade edildi.

Açıklamada, 3 haftalık süre boyunca 54 bin 776 denetim gerçekleştirildiğini, 245 adet idari yaptırım uygulandığını ifade edildi.

Bakan Yumaklı ayrıca, bugünden itibaren kasap ve şarküteriler ile bakkal, market ve büfe gibi gıda satışı yapılan iş yerlerine yönelik Türkiye genelinde üç hafta sürecek eş zamanlı denetimlerin başladığını duyurdu.

Halk sağlığının korunması açısından kasap ve şarküteriler ile bakkal, market, büfe gibi gıda satış yerlerinin de üretim ve satış için gerekli şartları taşımasının büyük önem taşıdığının altını çizen Bakan Yumaklı, bu iş yerlerine yönelik olarak da 13 Eylül’den itibaren 29 Eylül’e kadar sürecek eş zamanlı denetimler gerçekleştirileceğini duyurdu.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Translate »