TÜM 1 HABER

Turan Devletleri Konfederasyonu Kamuoyu Duyurusu

Turan Devletleri Konfederasyonu Kamuoyu Duyurusu
07 Eylül 2023 - 8:23

Ey Türk Oğuz Beyleri!, Yörük-Türkmen camiasının bacıbeyleri. Alperenleri, Atam Oğuz Kağan dediki
“Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe, bilin ki Türk ulusu, Türk yurdu, Türk töresi bozulmaz…”

Söğüt 742. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenliklerine, 8-10 Eylül 2023 tarihinde, Turan Devletleri Konfederasyonu, Turan-Kızıl-Elma Federasyonu, Gaziantep Beğdilli Oğuz Boyları Federasyonumuza bağlı sivil toplum kuruluşlarımızla iştirak edeceğimiz etkinlik kapsamında YÖRÜK-TÜRKMEN BEY ÇADIRIMIZDA, tüm Misafirlerimizi ağırlayacağız ve konuklarımıza Türk bayrağı ve Türkmen keyfiyesi hediye edeceğiz. Bayrak alayına dev Türk bayrağımızla iştirak edeceğiz. Devlet Büyüklerimizi, siyasi parti genel başkanları, Bakan yardımcılarını bey çadırımızda ağırlayacağız.

Türkiyemizin gururu, vatansever, diğergam, bayrak ve Türk Milletine olan sevgisiyle bilinen, devletin bekası için canını seve seve verecek kadar fedakar,
Oğuz Kağan gibi vatan aşkı,Fatih gibi hırslı, Kanuni gibi adil, Gazi Mustafa Kemal Atatürk kadar bozkurt ruhlu heybetini gizli tutan, duruşu çakalları ürküten
Bu hayatta yaptıkları sonsuzlukta yankılanan söylediğini yapan, ve yapabileceklerini söyleyen
Yörük Türkmen evlatlara sahiptir aziz Türk Milleti.

Tüm Yörük-Türkmen camiasını, Söğüt 742. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenliklerine katılmaya davet ediyoruz.
Yörük-Türkmen camiası ve hukuk önünde yok hükmünde olan bir stk’nın Söğüt 742. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenliklerini boykot kararına katılmıyoruz. O malum stk’nın Bilecik Valiliğine hitaben kaleme aldığı sözde bildirinin içeriğininde devlet kurumlarımızın yetkililerini hedef alan mefruz suçlamalarının adli ve idari suç teşkil ettiği açık ve nettir.

Türk Milletiinin, Yörük-Türkmenin birliği ve yüceliği için gece uyumayacak; gündüz oturmayacak, Ölesiye, yitesiye çalışan bir yapıya ihtiyaç var. Maalesef bazı mihraklar birliğimizi ve dirliğimizi parçaladı. Bu camia içindeki vatanseveride, bu davaya ihanet edenide bilir. Küçük olsun benim olsun, şahsi çıkarı için fitne fesad üreten nifak ehlinin kim/ kimler olduğu açık ve nettir. Yörük-Türkmen camiasını temsil edecek bir üst otorite STK’ mız yok, resmiyette olanların ise içine düştüğü hazin durum trajik ve kaos üretimi dışında bir işe yaramayan bir durumdadır. Amasız fakatsız bu kutsal davaya hizmet edenler ya yeni yol bulacak yada yeni yol inşa edecektir.

Saygılarımla kamuoyuna arz ederiz.

Turan Devletleri Konfederasyonu Genel Başkanı
Faik AKYILMAZ

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Translate »