TÜM 1 HABER

TAŞMAĞAZALARINDA YAZ ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

TAŞMAĞAZALARINDA YAZ ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ
29 Temmuz 2023 - 20:01

TAŞMAĞAZALARINDA YAZ ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

Taşmağazalarını Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından yaz etkinlikleri düzenlendi. Etkinlik Erzurum Bar ekibinin katılımıyla gerçekleşti. Dernek Başkanı Hakan Tazegül, ‘‘çarşımızı devamlı canlandırarak yerli ve yabancı turistleri çarşımıza çekmekteyiz’’ diyerek desteklerini esirgemeyen Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e teşekkürlerini iletti.

tum1haberözel; Muhammet Osman Şerif

Erzurum Taşmağazaları Çarşısında müşteri ve turistleri çekmek, Erzurum’un kültürünü tanıtmak ve çarşıyı canlandırmak amacıyla Taşmağazaları Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından “yaz etkinlikleri” düzenlendi. Sıklıkla yapılan yaz etkinlikleri Erzurum bar ekibinin katılımıyla gerçekleşti. Erzurum bar ekibinin sunduğu gösteri çarşıda bulunan yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekti. Etkinliği düzenleyen Taşmağazaları Koruma ve Yaşatma Dernek Başkanı Hakan Tazegül, Taşmağazaları çarşısında devamlı etkinlikler ve aktiviteler düzenlediklerini ve böylece çarşıyı devamlı canlı kıldıklarını belirterek yerli ve yabancı turistleri çarşıya çektiklerini söyledi. Tazegül, bu etkinliklerin düzeltilmesine yardımcı olan ve desteğini esirgemeyen Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e teşekkürlerini iletti.

Taşmağazalarına Kadın Eli

Erzurum’da ürettiklerini pazarlayamayan ve emeğinin karşılığını alamayan kadınları desteklemek amacıyla kurulan KADAMA Kadın Kooperatifi, yaz etkinliklerinde boy gösterdi. KADAMA Kadın Kooperatifi kurucu üyesi Hülya Kaya, Erzurum’un özellikle yöresel lezzetlerini öne çıkarmak için çaba gösterdiklerini, unutulmaya yüz tutan yiyecek, gıda ve el işleri Erzurumluya, Türkiye’ye ve tüm dünyaya tanıtmaya hedeflediklerini söyledi. ‘‘Yöresel ve el işçiliği ürünlerimizi Erzurum halkıyla buluşturmak için buradayız’’ diyen Kaya, Erzurum Büyükşehir Belediyesinin desteği ve iznini alan Taşmağazaları Koruma ve Yaşatma Derneğinin daveti üzerine kendilerinden bir günlüğüne stant açma tekliflerine icabet ettiklerini belirtti.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Translate »