TÜM 1 HABER

Erzurum’da ‘Halk Sağlığı Şenliği’ düzenlendi

Erzurum’da ‘Halk Sağlığı Şenliği’ düzenlendi
05 Eylül 2023 - 20:53

ERZURUM’DA ‘HALK SAĞLIĞI ŞENLİĞİ’ DÜZENLENDİ

Erzurum’da düzenlenen ‘Halk Salığı Şenliği’ kapsamında yoğun ilgi gösteren Erzurumlu Vatandaşlarına birçok konu hakkında bilgi verildi. Farkındalık yaratma seferberliğine benzeyen şenlikte ”kadına şiddet önleyici, uyuşturucu madde ile mücadele, dolandırıcılık yöntemlerine karşı” konularda görevlendirilen emniyet umanları tarafından danışmanlık hizmeti verildi. Şenliğe katılan çocuklara renkli boyamalar yapabilecekleri, bilgilendirici seksek oynayabilecekleri ve gezici kütüphaneyi ziyaret edebilecekleri bölümler tahsis edildi.

Tum1haber; Muhammet Osman Şerif

Sağlık Bakanlığı tarafından ‘Halk Sağlığı Haftası’ çerçevesinde, Erzurum Havuzbaşı Kent Meydan’ında ‘Halk Sağlığı Şenliği’ düzenlendi. 3 gün boyunca sürecek şenlik faaliyetleri kapsamında toplumsal sorunlar, bulaşıcı hastalıklardan korunma, duruş bozuklukları ve nefes egzersizleri, popüler diyet programları ve öfke kontrolü konularında vatandaşlara bilgilendirme yapılacak. Şenlik alanını ziyaret eden ve ilgi gösteren vatandaşlara Boy, Kilo, Tansiyon, Kan şekeri ve bel çevresi ölçme hizmetini İl Sağlık Müdürlüğü’nün tahsis ettiği stantta sağlık görevliler tarafından yerine getiriliyor. Bunun yanı sıra vatandaşlara birçok bilgilendirici broşür dağıtarak ilgi duydukları ve soru sordukları konular hakkında ilgili uzmanlar tarafından cevaplanıyor.

İÇİŞLER BAKANLIĞI’NDAN FARKINDALIK YARATMA SEFERBERLİĞİ

İçişler Bakanlığı bünyesindeki Erzurum İl Emniyet Genel Müdürlüğü şenlikte faaliyet göstererek ‘‘kadına şiddet önleyici, uyuşturucu madde ile mücadele, dolandırıcılık yöntemlerine karşı’’ konular hakkında ilgisi olan vatandaşlara bilgilendirmeler ve danışmanlık hizmetini vermek üzere birçok emniyet uzmanı görevlendirildi.

ŞENLİKTEKİ ÇOCUKLAR RENKLİ GÖRÜNTÜLER SERGİLEDİLER.

Erzurum İl Sağlık Bakanlığı’nın çocuklara tahsis ettiği stantların birinde ‘Sağlıkta Bende Varım’ adlı etkinlik çerçevesinde çocukların ellerine boya sürerek beyaz bir kumaş parçası üzerine el izlerini bırakmalarıyla katılmalarını teşvik etti. Bunun yanı sıra tahsis edilen alanda çocuklara renkli boyamalar yapabilecekleri, bilgilendirici seksek oynayabilecekleri ve gezici kütüphaneyi ziyaret edebilecekleri bölümler de yer alıyor.

Halk Sağlığı Şenliği’ne Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı birim ve hastane personeli ile birlikte İl Emniyet Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve diğer kurumlarda destek verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Translate »