TÜM 1 HABER

Suriye’den Türkiye açıklaması: Eskiye dönmenin tek yolu Türkiye’nin topraklarımızdan çekilmesi

Suriye’den Türkiye açıklaması: Eskiye dönmenin tek yolu Türkiye’nin topraklarımızdan çekilmesi
05 Eylül 2023 - 15:04

Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad, “Türkiye, iki ülke arasındaki ilişkileri eski durumuna döndürmenin tek yolunun Suriye’nin kuzeyinden çekilmek olduğunu biliyor” diye konuştu.

Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdad, Latin Amerika Ülkeleri Arap Kurumları Federasyonu’nun (VIA Arab) 50. Olağanüstü Konferansı’nda konuştu.

Şam Üniversitesi’nde düzenlenen etkinlikte konuşan Mikdad, “Suriye’nin kuzeyindeki Türkiye işgali bitecek ve Türkiye, iki ülke arasındaki ilişkileri eski durumuna döndürmenin tek yolunun bu işgalden çekilmek olduğunu biliyor.” dedi.

Mikdad, işgalci ABD’nin “Suriye’nin kuzeydoğusunu işgal ettiğini, zenginliklerini yağmaladığını ve terör gruplarına destek verdiğini” de söyledi.

Beşar Esed de ağustos ayında verdiği bir röportajda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olası görüşmesine değinerek, “Hedefimiz Türkiye’nin Suriye topraklarından çekilmesi, Erdoğan’ın hedefi ise Türkiye’nin Suriye’yi işgalini meşru kılmak. Neden Erdoğan’la buluşacakmışım? Bir şeyler içmek için mi? Suriye’deki terör Türkiye’den kaynaklanıyor.” iddiasında bulunmuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Translate »