Bugün, 19 Haziran 2024 Çarşamba

Tek adam olarak suçladıkları Erdoğan'ı gece yarısı imza atmakla eleştirenlerin başında gelen CHP'nin Ardahan Belediye Başkanının kendisi de gece yarısı partisindekilerle olduğu gibi arası olmadığı görülen meslektaşım gazeteciler aracılığı ile değil, benim çeper dibi dediğim sanalda yayınladığı bir mesajla 'Kent Konseyi seçimi bensiz yapılamaz' dercesine, seçimini iptal ettiğini açıklayıp, toplumu başına güldürdüğü anlarda bende oluşturmaya çalıştığım iş insanları ile birlikte yani AGSİAD ve AGC heyeti ile birlikte Ardahanlı Derince Belediye Başkanı, Avukat Sertif Gökçe'yi ziyaret edip, birliktelikten bahsediyordum.
Tam bu esnada gelen diğer bir mesaja bakınca delege olmaktan öteye geçmediği konseyin seçimini iptal ettiğini açıklayan başkana mı, bu gelen mesaja mı gülsem mi diye düşünürken o çok istenen ama bir tülü becerilemeyen birlikteliğin oluşmasına el at dediğim 99 depremi öncesi Siyah-Beyaz Kocaeli isimli günlük gazetemizi çıkardığım Kocaeli'nin  baro başkanlığı da yapmış olan Derince'nin yeni başkanı Gökçe'nin 'Derince'yi bir araya getirdim, başardım ve başkanlığı kazandım ama O dediğin iş zor, çünkü bizimkilerin hepsi başkan' diyordu..
Evet,  benim ve birçok Ardahanlının ısrarla Ardahan ayrı bir kent, Kars ve Iğdır diğer kentlerinde Ardahan gibi tek başına vilayet olduğunu belirttiği bir süreci yaşadığım ve Ardahanlı İş İnsanları ve Sanayiciler Derneği'ni de o dönemlerde kurduğumuz ARDAFED Başkanlığım esnasında biri gidip yine bu Ardahanlı gibi Ardahan adını gölgeleyen KAI başkanı olmuş diye tepki değil, kutlamamış, kızmış, hatta yönetimden pasifize edip, devre dışı bırakmıştım. 
Çünkü bir Ardahanlının garajına gitmekte, havaalanına inmekten, bazen de kalesinde poz vermekten öteye geçemediği kaç ilçesi, kaç köyü olduğunu bilemeyeceği Kars'ın, belki de hiç gitmediği Iğdır'ın stk'sı olduklarını iddia edip, hem kendilerinin hem de Ardahanlıların güçlü olduğunu ima ederken, aslında ÜÇ olan gücü 1 yaptıklarını fark etmeyenlerin başında gelenler yani KAI, KAISİAD vb. gibi ben ve benden daha büyük, çok Ardahanlıların ret ettiği bu oluşumları ayakta tutmaya ve Azimkar başkanın anlamadan iyi niyetle kutladığı bir o eksikti denecek olan KAIİAD, KAI, KAISİAD, hatta KAIFED'lilere hep dediğimi buradan da yazıp bir kez daha diyeceğim..
Çoğu da Ardahanlı olan bu KAI severler..
Yani Sayın KASIAD, KAIFED severler..
Siz önce bir soru..
81 Kenti, yarım Kıbrıs'ı, az Nahcivan'ı, gaz, petrol vermezse de, Kıbrıs'ı tanımazsa da sıkıştığında bize kardaş dediği Azerbaycan'ı olan ülkede olduğu gibi Okyanus ötesi Amerika'da ada Avustralya'ya tüm dünya da olduğu gibi bu ülkede Rize, Trabzon, Samsun diye bir derken var mı?
Veya Türki, Kurdi demeden bu dünyada onca tüm olumsuzluklara karşın birlikte yüz yıldır hareket eden bu ülkede Aydın, İzmir, Nevşehir diye bir dernek var mı?
Yada adaları verildiği söylenen gavur Yunanistan'da, siyah petrolleri kırımızı kana bulandırılan Irak, Suriye ve Ortadoğu'nun sınır komşumuz olduğu gibi Çanakkale, Ankara, Trakya diye bir dernek var mı?
YOK..
Peki bizde varda neye yarıyor?
Siyasilerin seçimle öncesi liste yaparken Adana'ya bir milletvekili, Çorum'a bir derken yada Kayserili bir müdür, Diyarbakırlı bir amir derken bize Ardahan'a bir vekil, Kars'a bir başkan, Iğdır'a da bir genel müdür demesi gerekirken ne diyor biliyor musunuz?
Bilmiyor yada biliyor da 'bana başkan desinler de gerisi ban ne' mi diyorsunuz?
Ever sevgili Ardahanlı KAI; KAISİAD; KAIFED Başkanı, çoğu da Ardahanlı, bir iki Karslı bir veya hiç olmayan ey bu stk'ların yönetimini oluşturduğu KAI, KAISİAD, KAIFED'çiler!..
Siz, resmi olarak ayrı olan, kültürel, bir iki gelenek, görenek ve bölge insanı olmaktan öte siyasal, sosyal, ekonomik bileşenimizin olmadığı, çoğunlukta bir araya gelemediğimiz, geldiğimizde ise sadece ve yalandan 'Hımmm Karslımızn, yaaa Hemşerimmisin' demekten öteye geçmediğimiz ve aslında havaalanı, üniversite, hastane, sınır ticareti başta olmak üzere bir çok konu da bir birimizi yerken nedir bu yalandan KAI, KAISİAD, KAIFED sevdası..
Etmeyin elemeyin ve  bir aradayız derken asıl kendinizi olduğu gibi bu kentleri öldürüp yok etmeye neden olduğunuz üç kenti siyasal, sosyal, ticari, kültürel olarak zayıflatmayın..
Çünkü siz bunu siyasette ve diğer her alanlarda daha çok güçlü görünmek derken siyasiler ve diğer 79 kent başınıza gülüyor. Bunun nedeni ise yapılan bölüşümlerde, paylaşımlarda onlara birer, onar verilirken sizin yaptığınız bu saçmalık yüzünden üç kente KAI'ye, KAISİAD; KAIFİYAT (!) de bir tene denip, üç kente üç hak, üç isim bire düşürülüyor.
Yani;
'DAHA NE İSTİYORSUNUZ KARDEŞİM?.. Bakı Erzurum'a bir tane verdik, Antalya'ya da bir verdik, Şırnak'a da siz üç kent KAI, KAISİAD'a, KAIFED'e  de bir tane verdik, deyip üç ilin, kentin hakkını bir yapıyor sizlere yutuyorlar, bizleri de kandırıyorlar..
Ve bu KAI, KAISİAD, KAIFED'çiler anlamazsa da, iki dönem başkanlığını yaptığım bu süre içinde bunu anlatmak için neredeyse ömrümü verdiğim ARDAFED Başkanıyken zor bela kurdura bildiğimiz onca Ardahan derneğinin arasında bulunan İstanbul Pendik Ardahan İl Dernek Başkanı Azimkar başkan kendi yanında Ardahan Derneği yöneticisiyken gidip, KAI, KAISİAD, KAIFED yetmedi birde KAIİAD başımıza çıktığını anlamayıp, kutlar.
Evet kısacası; Ardahanlılar, Ardahan Dernekleri, Federasyonları ve bir hayli karıştığını duyduğum Konfederasyonu gibi bir araya gelip, bunlara karşı direnmediğimiz gibi 21 pare köyü ile ilçe değil, belde bile olmayan Hoçvanlı KAIİAD yani Kars Ardahan Iğdır İş adamları Derneği Başkanı başkanını kutlasa da siz ey Karslı, Ardahanlı, Iğdırlılar siz bunu neden alamıyorsunuz?
Ha bu arada yazımın bitmek üzere olduğum sırada whatsapp'a gelen yeni mesajdaki fotoğraflara bakınca tek kalmış misali  bir durumda olan CHP'li başkanın, 'Bensiz yapamazsınız' dediği, Göle Gözlem Gazetemizin 'Sende Kimsin Kent Konseyi seçimi yapılacak' diye manşet attığı konsey seçimine olağan üstü bir katılımla gerçekleştiğini de haber alıyorduk.


Üç olan gücü 1 yapmak..

Fakir Yılmaz

7.06.2024 23:15:00

Yakutiye bunu hep yapıyor

Yürüyemeyen merdivenler

Vali Çiftçi’den Şehit Ailesine ziyaret

Erzurum Valisi Çiftçi, Yol Uygulamasında bayramlaşma yaptı

YAKUTİYE’DE BAYRAM TEMİZLİĞİ SEFERBERLİĞİ

Dinimizde böyle bir ibadet şekli yoktur

Erzurum Valisi Çiftçi’den Kurban Bayramı mesajı

Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi Babalar gününü kutladı

Tüm babaların babalar günü kutlu olsun…

Vali Çiftçi bayram namazında Ulu Camideydi

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16

YAZARLAR