Bugün, 19 Haziran 2024 Çarşamba
 • BIST 100

  10471,30%0,76
 • DOLAR

  32,57% -0,65
 • EURO

  34,98% -0,72
 • GRAM ALTIN

  2439,27% -0,23
 • Ç. ALTIN

  3891,52% 0,00

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Başkanı Kalın ve Adalet Bakanı Tunç'la görüştü

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dünkü açıklamalarının ardından dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

GÜNDEM 15.05.2024 09:19:00 0
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Başkanı Kalın ve Adalet Bakanı Tunç

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dünkü açıklamalarının ardından dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MİT Başkanı Kalın ve Adalet Bakanı Tunç'la Beştepe'de görüştü. İddiaya göre konu Ankara Emniyet Müdürlüğündeki olaylar...

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Başkanı Kalın ve Adalet Bakanı Tunç'la görüştü iddiası! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan nerede? Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşme

 

Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında gizli tanık Serdar Sertçelik'in yurtdışına kaçarak Ankara Emniyetindeki polisleri işaret eden açıklamaları Ankara'yı hareketlendirdi. Konu dün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de gündemindeydi. AK Parti'ye yakın isimler dün akşam sosyal medyada Emniyet içinde FETÖ benzeri bir yapılanmanın girişimi olduğunu yazdı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu gelişmeler ışığında dün akşam MİT Başkanı İbrahim Kalın ve Adalet Bakanı Tunç'la görüştü. Gözler Erdoğan'ın bugün 12.00'de AK Parti Grup toplantısında yapacağı açıklamada...

'Ayhan Bora Kaplan' soruşturmasında yeni gelişme! İçişleri Bakanlığı görevden uzaklaştırmıştı: 3 emniyet görevlisinin evleri aranıyor!'Ayhan Bora Kaplan' soruşturmasında yeni gelişme! İçişleri Bakanlığı görevden uzaklaştırmıştı: 3 emniyet görevlisinin evleri aranıyor!

Ankara'da neler oluyor? İşte adım adım Ayhan Bora Kaplan soruşturması...Ankara'da neler oluyor? İşte adım adım Ayhan Bora Kaplan soruşturması...

DEVLET BAHÇELİ NE DEDİ?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli dünkü TBMM grup toplantısında Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında, AK Parti ve MHP’ye Temiz Eller Operasyonu kumpası kurulduğu iddialarını şöyle değerlendirmişti:

EMNİYET VE YARGI İÇİNDEKİ KRİPTO ÇETELER

“Bugünlerde iç işgal cephesinde toplanıp aynı zamanda emniyet ve yargı içine yuvalanmış soysuz ve kripto çetelerin yeniden Türkiye üzerinde hesap yaptığı görülmektedir.

“Bu kan içen vampirlerin aklını başına alması, etrafımızda iftira ve ihanet duvarı örmeye kalkışmalarının ağır sonuçları olacağını bilmeleri, akıbetleri için 15 Temmuz gecesine dikkatle bakmaları ikaz ve ihtarımdır. Maşa kullanıp sütre gerisine saklananların hepsini takip ediyoruz. Olan biten tüm kanundışı irtibat ve ilişki ağlarının farkındayız.

‘AÇIĞA ALMAYLA GEÇİŞTİRİLEMEYECEK KOMPLO’

“Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilemeyecek bir komplo devrededir, nitekim hedef Milliyetçi Hareket Partisi, AK Parti, Cumhur İttifakı ve son tahlilde Türkiye’dir.

’17-25 ARALIK’IN TEKRARI’

“17-25 emniyet ve yargı ortaklı darbe girişiminin tekrarını planlayanlara boyun eğersek boyumuz devrilsin, göz yumarsak gözümüz çıksın, eyvallah edersek de kanımız kurusun.

“Gizli tanık ifadeleriyle şerefli isimleri karalama kumpasını ve tecelli eden millet iradesini gölgeleme arayışını himaye eden ve buna hizmetkârlık yapan kim varsa haindir, haşhaşidir, emniyet, yargı ve medya uzantılarının tepesine binilmelidir.

“Bakalım temiz eller operasyonu nasıl oluyormuş, hepsine göstermek, hepsini yaka paça içeri tıkmak da hukuk devletinin varlık ve şeref konusudur...

“Aziz Atatürk diyordu ki; ‘İnsaf ve merhamet dilenmek gibi bir ilke yoktur. Türk milleti ve Türkiye’nin gelecekteki çocukları, bunu bir an akıllarından çıkarmamalıdırlar.’

“Biz de aklımızdan çıkarmıyoruz, çıkarmayacağız, mevzu bahis vatan, millet, devlet ve istiklal olunca gözümüzü daldan budaktan asla sakınmayacağız.”

BEŞTEPE'DE MİT BAŞKANI VE ADALET BAKANIYLA ZİRVE

Ardından dün akşam Ankara’da kritik bir görüşme yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve MİT Başkanı İbrahim Kalın'ı Beştepe’de kabul etti. Görüşmenin konusunun Ankara Emniyetindeki gelişmeler olduğu iddia edildi.

AJANSLAR GEÇMEDİ

Öte yandan Erdoğan'ın kabulu dün akşam çok konuşulmasına rağmen ajanslar tarafından geçilmedi. Görüşmeyle ilgili yalanlama da gelmedi.

Erdoğan’ın bugünkü AK Parti grup toplantısında bu konuya değineceği konuşuluyor.

AK Parti çevrelerinde gelişmeler 17-25 Aralık benzeri bir kumpas girişimi olduğu yönünde değerlendiriliyor.

Eski AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk sosyal medya hesabında dün, FETÖ’nün güncel kamu yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonu hatırlattı. Külünk “Peki, yeni bir 17/25 ve 15 Temmuz benzeri dalgayla karşı karşıya mıyız? Evet, karşı karşıyayız! Bu sabaha karşı yine Devletimiz, bir daha o güçlü refleksini ortaya koyarak, illegal terör örgütü Fetö’yü, kamu kurumlarına bir kez daha sızmak üzereyken 62 ilde eş zamanlı biçimde gerçekleştirdiği operasyonla durdurdu.” Dedi.

Külünk'ten 'FETÖ' çıkışı: Yeni bir 17/25 ve 15 Temmuz benzeri dalgayla karşı karşıya mıyız?Külünk'ten 'FETÖ' çıkışı: Yeni bir 17/25 ve 15 Temmuz benzeri dalgayla karşı karşıya mıyız?

Sabah Gazetesi Haber Koordinatörü Abdurrahman Şimşek de katıldığı A Haber yayınında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gece saatlerinde MİT Başkanı İbrahim Kalın'ı ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'la buluştuğunu söyledi. Şimşek ek olarak görüşmenin konusunun Ankara Emniyet Müdürlüğündeki soruşturma ve Ayhan Bora Kaplan iddiaları olduğunu açıkladı. Şimşek şunları söyledi:

Başkan Erdoğan kurmaylarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesine çağırdı. MİT Başkanı İbrahim Kalın ile Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AK Parti binasından ayrıldıktan sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesine geçti. Yapılan toplantının gündeminde Ankara Emniyet Müdürlüğü'ndeki kumpas soruşturması olduğu öğrenildi. Ayrıca bu toplantıdan çok kritik kararların çıkacağı söyleniyor.

AK Parti’ye yakın gazeteci İbrahim Karagül de sosyal medya hesabında şunları yazdı:

“İsrail’den; ABD’deki Yahudi Lobisi’nden, Onların hakim olduğu müesses düzenden… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan ağır bir saldırı bekliyorum. Türkiye’nin ekonomisini, güvenliğini, Erdoğan’ın temsil ettiği ittifak ve çevreyi, Milli Devlet Duruşunu hedef alan, Bir intikam operasyonu yürütecekler. Bunu “içerideki cepheler” üzerinden yapacaklar. Hepsinin üstesinden geldik. Bu sefer de geleceğiz. Çünkü; tarih döndü ve bu en az yüzyıl sürecek. Artık Türkiye kazanacak, onlar kaybedecek.”

Taha Hüseyin Karagöz de paylaşımında “Ankara çok hareketli bir akşam geçiriyor Yerimiz: Milli iradenin üstünde bir güç tanımamak” ifadelerini kullandı.

HEDEF CUMHUR İTTİFAKI’NI ZAYIFLATMAK

Gazeteci Ceyhun Bozkurt, sosyal medya hesabında Devlet Bahçeli’nin grup konuşmasındaki açıklamalarına atıf yaparak şunları yazdı:

“Hedef önce AK Parti ve MHP'yi yıpratarak Cumhur İttifakı'nı zayıflatmak ve dağıtmak. Sonrasında şu üç hedefe yoğunlaşacaklar:

1- Türkiye'ye PYD/PKK terör örgütünü kabul ettirmek,

2- Osman Kavala gibilerini serbest bıraktırmak,

3- KKTC'yi tasfiye etmek, Kıbrıs'ı Rum'a bırakmak.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Başkanı Kalın ve Adalet Bakanı Tunç'la görüştü - Resim : 4

FETÖ’CÜ EMRE USLU HEDEF ALDI

Bu paylaşımının ardından FETÖ’nün önemli sözcülerinden Emre Uslu,Ceyhubn Bozkurt’u hedef aldı. Uslu, Ceyhun Bozkurt ve Nedim Şener’i “Ankara'da AKP'ye yönelik olarak yapılan operasyonu ETÖ adına manipüle ettiğini” öne sürdü.


Haber Editörü

Hakan Dikmen 1

hakandikmen30@gmail.com

Bizim Çocuklar galibiyetle başladılar

Bursaspor'dan A Millilere başarı dileği

Bayramda güneş rekoru

Çanakkale Eceabat'ta yangına müdahale sürüyor!

Satılamayan kurbanlıkları ESK alacak

Çanakkale Vali Vekili'nden şehit ailesine bayramlık ziyaret

Konyalı öğrencilere asker ağabeylerinden yanıt

Bakan Tunç: Tahrik edici provokatif ifadeler asla kabul edilemez

İstanbul 'Hızray'ı Almanya'da deneyimledi

Bursa sahillerinin ilk tur verileri paylaşıldı

Eceabat'ta orman yangını! Boğaz trafiği askıya alındı!

Aralık ayındaki bu fuar 650 milyon TL'lik ticaret katkısı sağlayacak

6 bin Samuray Arısı Bursa'da doğaya salındı

Askeri ürünlerin olduğu JhvStore Tırı Mudanya'da

RTÜK'ten 'gözümüz üzerlerinde' mesajı

20 yılda 2,6 milyon hektar tarım arazisi kaybedildi!

İzmir Karabağlar’da gece gündüz temizlik seferberliği

Asılsız ihbarlara 'lekelenmeme' kalkanı!

Manisa'dan vatandaşlara uyarı

Halk plajları tatilcilerin uğrak yeri oldu

Bakan Özhaseki: Hedef temiz plajda dünya birinciliği

Herkes kendi mayosuna bakacak

Satılıkta Ayvalık, kiralıkta Çanakkale zirvede!

Naturelgaz satış hacminde rekor

Türkiye'de işe alım beklentilerinde olumlu hava

İstanbul'da bu müzede eğlence ve keşif dolu bayram

Tatilin 2 kişilik maliyeti 100 bin lirayı buldu

Musluk suyundan buz yapımı hastalık sebebi

Bayramda bu beslenme hatalarını yapmayın!

Avrupa'da uyuşturucu her yerde!

Yükleniyor

Haberi Sesli Oku

Yakutiye bunu hep yapıyor

Yürüyemeyen merdivenler

Vali Çiftçi’den Şehit Ailesine ziyaret

Erzurum Valisi Çiftçi, Yol Uygulamasında bayramlaşma yaptı

YAKUTİYE’DE BAYRAM TEMİZLİĞİ SEFERBERLİĞİ

Dinimizde böyle bir ibadet şekli yoktur

Erzurum Valisi Çiftçi’den Kurban Bayramı mesajı

Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi Babalar gününü kutladı

Tüm babaların babalar günü kutlu olsun…

Vali Çiftçi bayram namazında Ulu Camideydi

KPSS Ön Lisans başvuruları ne zaman bitecek?

KAYÜ Rektörü Karamustafa'dan bayram mesajı

Balkan Üniversiteler Birliği, Tiran Üniversitesi ev sahipliğinde büyük bir törenle açıldı

Keşan'da öğrenciler karnelerine kavuştu

ANTALYA’DA ÖZEL EĞİTİM ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

Yapay zeka artık ders

BUÜ’den bir başarı daha

AGÜ, 2024 Times Toplumsal Etki Sıralamasında dünya çapında ilk 200’de

NNYÜ ‘den Kurucu Mütevelli Heyet Başkanı Özhamurkar’a plaket

20 milyondan fazla öğrenci için karne heyecanı

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16

YAZARLAR